RODZICE ZE SŁONECZKAMI NA WARSZTATACH "W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH"!

Wpis dodał(a) Iwona Derkacz

Dzisiaj w obecnym świecie panują mody na wyjazdy za granice, na super ubrania, zabawki z galerii, oglądanie filmu w kinie 3D. Cieszy też fakt, że ważnym priorytetem jest idea zdrowego żywienia dzieci i młodzieży. Grupa „Słoneczka” realizuje tematykę programu „Promocja zdrowia w przedszkolu” i racjonalne odżywianie nie jest jej obce. Rodzice z dziećmi brali dlatego udział w warsztatach „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Pani Iwona zapoznała ich z piramidą żywienia i prezentacją multimedialną „Piramida zdrowego żywienia”. Na wystawce były koszyki i talerze z owocami, warzywami, produktami mlecznymi, zbożowymi oraz wodą mineralną.

Pani Natalia, muzyczka zachęciła dzieci z rodzicami do zabaw ruchowych z chustami, instrumentami muzycznymi zgodnie z zasadą „Zdrowo jeść i odpoczywać ”. Najciekawsze było układanie piramidy ze zdrowych produktów na poszczególnych piętrach: kaszy, ryżu, owoców, warzyw, nabiału, przyborów do ćwiczeń. To była wspaniała frajda i przygoda przy piosenkach o zdrowiu „Owocowy blues”, „Ogórek”.

Ćwiczenia rytmiczne, odkrywanie dźwięków wydawanych przez różne produkty zaangażowały wszystkich do wykonania innowacyjnych instrumentów z różnych materiałów: bibuły, kolorowego papieru, plasteliny, wstążki, koralików oraz butelki po wodzie mineralnej.

Cieszymy się, że nawet taniec integracyjny „Kłaniany” to łatwe zadanie dla rodziców i przedszkolaków w parach. W przerwie każdy mógł spróbować zdrowej przekąski – wafla ryżowego, marchewki, chrupków kukurydzianych.

Potem wszyscy z panią Dorotą, nauczycielem języka angielskiego bawili się i tańczyli przy piosence „Clap your hands”.

Warto rozmawiać o właściwym odżywianiu, bo od tego zależy nasze zdrowie i samopoczucie”. Starajmy się my jako rodzice stosować jak najwięcej przekąsek warzywno – owocowych i produktów zbożowych.

Kształtujmy więc u dzieci przedszkolnych nawyki zdrowotne zarówno w zakresie zdrowego żywienia jak i aktywności ruchowej.  Już od najmłodszych lat ważne jest, aby dzieci nabierały przekonań do właściwego odżywiania. Zachęcamy do współpracy rodziców w propagowaniu treści prozdrowotnych.

Poszukiwacze Przygód - W krainie zabaw z rodzicami

Podczas realizacji projektu przedszkolaki zaprosiły rodziców do przedszkola i spędziły wspólnie z nimi czas.

od Iwona Derkacz

do Iwona Derkacz