Smok Wawelski w oczach dziecka

Konkurs dodał(a) Anna Gaweł-Sroka

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

… Dawno  temu pod Wawelem w grodzie Kraka mieszkał smok.który kochał spacerować po Krakowie cały rok.

Bywał w Sukiennicach, w Ratuszu na Rynku, pyszne desery jadał w Krakowskim Wierzynk

Dnia pewnego tym wszystkim bardzo już znudzony postanowił wyruszyć w różne Polski strony...

Samorządowe Przedszkole nr 2 w Krakowie zaprasza do udziału
w III edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego

„SMOK WAWELSKI W OCZACH DZIECKA”

Temat tegorocznej edycji to:

Smok Wawelski z wizytą w Twoim mieście

Honorowy patronat nad konkursem obejmuje

Rada Dzielnicy VIII – Dębniki

Celem konkursu jest:

Zachęcanie dzieci do promowania ciekawych miejsc i zabytków miasta w którym mieszkają,

WAŻNE! Nauczyciel wysyłający pracę dokonuje mailowego zgłoszenia na adres p2konkursy@wp.pl,

podając dane opisane w punkcie 11 regulaminu konkursowego.

Sponsorzy:

Regulamin:

1. Czas trwania konkursu od 1.03.2017 r. do 21.05.2017 r.

2. Ze względu na nieograniczoną wyobraźnię dziecka forma i technika pracy dowolna.

3. Praca musi zawierać wizerunek smoka Wawelskiego na tle zabytków miasta z którego pochodzi uczestnik konkursu.

4. Przy ocenianiu prac pod uwagę bierzemy:

- zgodność pracy z tematem;

- oryginalność wizerunku smoka;

- znajomość zabytków  i symboli związanych z miastem z którego pochodzi uczestnik;

- samodzielność wykonania pracy;

- ciekawą technikę plastyczną;

- estetykę pracy.

5. Do  konkursu można zgłaszać  prace indywidualne oraz grupowe;

6. W przypadku nagrodzenia pracy grupowej nagroda zostanie przyznana placówce z której została przysłana  a nie osobom które ją wykonały.

7. Dopuszczalne są prace płaski i prace przestrzenne.

8. Placówka może wysłać maksymalnie 10 prac konkursowych

9. Konkurs rozpatrywany będzie  w II kategoriach wiekowych:

- I kategoria: 3,4 i 5 latki;

- II kategoria: 6 latki i klasy 1-3

10. Do każdej pracy musi być dołączony krótki opis miasta lub zabytku który przedstawia.

11. Każda praca powinna być opatrzona w metryczkę zawierającą:

- imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka, nazwę, telefon i dokładny adres placówki, imię i nazwisko nauczyciela, adres mailowy do kontaktu.

12. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 30 maja  2017r.

13. Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej naszego przedszkola www.przedszkole2.com.pl . Laureaci zostaną powiadomieni o wynikach pocztą mailową.

14. Laureaci zostaną zaproszeni po odbiór nagród na uroczystą galę. Nagrody  dla uczestników spoza Krakowa zostaną rozesłane pocztą.

15. Wszyscy   uczestnicy oraz  nauczyciele którzy przygotowali dzieci do konkursu otrzymają  dyplomy za udział  i podziękowania przesłane drogą elektroniczną.

16. Prace nie będą zwracane i przechodzą na własność organizatora.

17. Prace należy wysyłać na adres:

Samorządowe Przedszkole nr 2 w Krakowie

ul. Twardowskiego 90

z dopiskiem: Konkurs „Smok Wawelski w oczach dziecka”

Wszystkie zapytania dotyczące konkursu prosimy kierować na maila:  p2konkursy@wp.pl

Termin: 2017-05-21
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski