II Ogólnopolski Konkurs Mali Autorzy- wykonanie książeczki grupowej

Konkurs dodał(a) Wioletta Pilarczyk

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

II Ogólnopolski Konkurs Mali Autorzy -

,,EKOLOGICZNA NARADA ZWIERZĄT Z OPUSZCZONEGO LASU"

wykonanie książeczki grupowej z udziałem rodziny dziecka

Cele konkursu:

• wzmocnienie więzi rodzinnych i relacji międzypokoleniowych,

• włączenie rodziców dzieci do życia grupy,

• tworzenie warunków do realizacji procesu uczenia się przez doświadczenie,

• tworzenie warunków do zaspakajania potrzeb dzieci,

• pobudzenie pozytywnego zainteresowania sprawami ekologii,

• kształtowanie postaw proekologicznych dzieci, rodziców i pracowników przedszkola

Regulamin konkursu:

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3 - 6 lat oraz rodziców tych dzieci.

2. W konkursie bierze udział grupa przedszkolna/ oddział przedszkolny wraz z rodzicami pod kierunkiem nauczyciela.

3. Zadaniem rodzin w poszczególnych grupach przedszkolnych jest współtworzenie strony książki.

4. Nauczyciel grupy/ oddziału zobowiązany jest do:

• zapoznania dzieci i rodziców z celem konkursu,

• przygotowania:

- pustej książeczki (zbindowanych kart od bloku technicznego A4) z ilością tulu pustych kartek ile dzieci uczęszcza do danej grupy/ oddziału,

- dodatkowo do książeczki należy dołączyć stronę tytułową: ,,EKOLOGICZNA NARADA ZWIERZĄT" oraz metryczkę zawierającą : adres przedszkola, nazwę grupy, imię i nazwisko wychowawcy,

- dodatkowo do książeczki należy dołączyć stronę 1- wstęp do bajki:
    Pani Przyroda zaprosiła do siebie wszystkie zwierzęta z Opuszczonego Lasu i smutnio im oznajmiła:

- W naszym lesie nie jest zbyt ładnie, wszędzie leżą śmieci i butelki. Tak dalej nie może być! Coś trzeba będzie z tym zrobić, ponieważ wszystkie zwierzęta opuściły las.

Nagle zaczął śpiewać ptaszek, wszyscy zaczęli rozglądać się po drzewach gdzie siedzi ten ptak. Gdy śpiew ucichł...

5. Rodzina może wykorzystać tylko jedną kartkę z książki.

6. Każdego dnia do domu zabiera książeczkę inna rodzina i kontynuuje ciągłość opisywanej historii poprzez pisanie tekstu oraz wykonanie ilustracji dowolną techniką.

7. Konkurs trwa od 27 września 2016 roku do 26 lutego 2017 roku.

8. Na konkurs można zgłaszać tylko prace grupowe.

9. Prace przechodzą na własność organizatora, a ich dostarczenie jest równoznaczne ze zgodą na ewentualną publikację.

10. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestników konkursu i opiekunów.

11. Prace prosimy przesyłać na adres:

Przedszkole BAJKA w Gębicach

ul. Rynek 11

88-330 Gębice

z dopiskiem: Konkurs Mali Autorzy

12. Przesłane prace przechodzą na własność organizatora.

13. Oceny nadesłanych prac dokona niezależne jury.

14. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 30 kwietnia b.r., grupy przedszkolne otrzymają dyplomy, nauczyciele podziękowania, laureaci nagrody. Wyniki konkursu wraz z nazwiskami laureatów opublikowane zostana na stronie placówki www.przedszkolegebice.pl oraz na stronie www.blizejprzedszkola.pl

15. Kryteria oceny: estetyka, pomysłowośc, logika i ciągłość akcji, poprawny styl, ciekawe ilustracje itp.

16. Informacje o konkursie- Wioletta Pilarczyk- przegebice@wp.pl,

Termin: 2016-02-26