"Spotkanie z bajką"

Konkurs dodał(a) Anna Dranka-Szot

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

Organizator:

Centrum Młodzieży im.dr.H.Jordana

Pracownia Aktywności Twórczej

Partnerzy konkursu:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Portal informacyjno-rozrywkowy www.czasdzieci.pl

Terminarz konkursu:

- Przyjmowanie prac – do 20 października 2014

- Rozstrzygniecie konkursu- listopad 2014

Cele konkursu:

• rozbudzanie twórczej inwencji dziecka i kreatywności
  • kształtowanie wrażliwości odbioru utworów literackich
  • rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci
  • edukacja w zakresie przestrzegania obowiązujących zasad i norm społecznych
  • integrowanie grupy poprzez wspólną naukę i zabawę
  • popularyzacja wspólnego czytania książek
  • poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych, ciekawych materiałów oraz technik
  • rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych

Warunki uczestnictwa:

1. Prace konkursowe powinny ilustrować wybraną bajkę Ezopa:

2. Adresatami  konkursu są dzieci w wieku przedszkolnym z Krakowa i powiatu krakowskiego.

3. Konkurs będzie przebiegał w dwóch kategoriach: prace indywidualne, prace grupowe. W każdej kategorii przyjmowane będą max. 3 prace z jednego przedszkola tj. 3 prace uczestników indywidualnych (każda innego autorstwa) oraz 3 prace grupowe, wyłonione wcześniej w eliminacjach przedszkolnych

4. Prace konkursowe:

·         prace plastyczne o formacie  od A4 do A2

·         technika dowolna (wyklucza się prace przestrzenne)

·         powinny być opisane zgodnie z podanym wzorem:

imię i nazwisko uczestnika, wiek, przedszkole, adres,

opiekun, telefon kontaktowy, e-mail

5. Nagrody:

·         zwycięzcy konkursu otrzymują nagrody rzeczowe

·         dyplomy otrzymują laureaci oraz ich opiekunowie

·         o ilości nagród decydują organizatorzy i jurorzy

• nagrody nie odebrane w terminie do dwóch tygodni po finale przechodzą do puli nagród innych konkursów

6. O wynikach poszczególnych kategorii zadecyduje jury powołane przez organizatora konkursu.

7. Ogłoszenie wyników będzie połączone z otwarciem wystawy pokonkursowej, na której zostaną zaprezentowane najlepsze prace. Dokładny termin finału konkursu zostanie przekazany opiekunom laureatów w terminie późniejszym (na podany wcześniej kontakt e-mailowy lub telefoniczny).

Wystawa prac dzieci  będzie miała miejsce w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, w Oddziale dla Dzieci "Rajskie Jabłuszko" ul. Rajska 1

8. Zgłoszenia:

Prace konkursowe prosimy przesyłać na adres:

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana
ul. Krupnicza 38
31 – 123 Kraków
z dopiskiem: SPOTKANIE Z BAJKĄ

Dodatkowe informacje można uzyskać : adres jw. tel. 430 00 15 w.215, 661 877 633

Anna Dranka-Szot - koordynator konkursu, e-mail:adranka@cmjordan.krakow.pl

UWAGA!

·         Nadesłanie pracy na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez Uczestników i ich Opiekunów na przetwarzanie ich danych osobowych przez Organizatora, wykorzystanie pracy plastycznej i nazwiska Uczestników dla potrzeb konkursu.

·         Prace nadesłane na konkurs, jak też prawa autorskie z nimi związane, pozostaną własnością organizatora

·         Prace konkursowe nie będą zwracane.

Termin: 2014-10-20
Zasięg konkursu: Konkurs regionalny