"Jesienne drzewo"

Konkurs dodał(a) Beata Okulowska

IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Jesienne drzewo”

We wrześniu po raz czwarty ogłoszony został ogólnopolski konkurs plastyczny o tematyce przyrodniczo - ekologicznej pt. „Jesienne drzewo”.
Do Konkursu przystąpiły dzieci w wieku od 3 do 6 roku życia uczęszczające do przedszkola.
Celem konkursu było wdrażanie do proekologicznych zachowań, rozwijanie umiejętności plastycznych oraz kreatywności dzieci, dostrzeganie piękna natury i znaczenia ochrony środowiska poprzez wykorzystanie materiałów wtórnych.
W ramach konkursu nadeszło ponad 480 bardzo ciekawych i barwnych prac z całej Polski. Wszystkie prace wykonane były różnymi technikami plastycznymi. W większości prac wykorzystano materiały ekologiczne oraz wtórne.
Dnia 30 października 2014 roku powołana przez organizatora komisja konkursowa w składzie:
- Róża Burek - dyrektor Przedszkola nr 24
- Paulina Solich - nauczyciel
- Małgorzata Krawiec - przedstawicielka Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa - Urzędu Miasta Racibórzbardzo wnikliwie i rzetelnie oceniła prace biorąc pod uwagę przede wszystkim samodzielność wykonania pracy, umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę, ilość włożonej pracy oraz ciekawy dobór materiałów ekologicznych i wtórnych. Przed Komisją Konkursową postawione zostało niełatwe zadanie, gdyż każda praca miała w sobie coś pięknego i oryginalnego. Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach, Komisja zdecydowała się wyłonić 4 prace zwycięskie oraz wyróżnić 6 prac.

Laureatami zostali:

I miejsce - Filip Popardowski z Nowego Sącza

II miejsce - Jurek Szornel z Warszawy

III miejsce - Martyna Walkiewicz z Nałęczowa oraz Lena Mańkowska-Siedlce

Wyróżnienia zdobyli:

Gabrysia Bujalska z Warszawy
Martyna Osadnik z Rudy Śląskiej
Karolina Sosna z Krakowa
Monika Bagłaj z Marklowic
Hanna Chmielewska z Namysłowa
Aleksandra Mrowca z Chełmska Śląskiego

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie! Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do obejrzenia pozostałych prac, które znajdziemy na stronie internetowej Przedszkola nr 24 (www.p24.raciborz.com.pl) w zakładce: galeria.

Opr. Dominika Kamalla

Termin: 2014-10-17