Dzień z bobrem, wydrą i wilkiem

Konkurs dodał(a) ~ Gość

Konkurs Dzień z bobrem, wydrą i wilkiem rozstrzygnięty

Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych w projekcie „W słowach kilku o wydrze, bobrze i wilku” zainspirowała dzieci i młodzież do twórczego działania poprzez zorganizowanie konkursu „Dzień z bobrem, wydrą i wilkiem”. W konkursie wzięły udział przedszkola, szkoły podstawowe oraz gimnazja z całej Polski.

Celem uczestnictwa w konkursie była zmiana negatywnego wizerunku wydry, bobra i wilka poprzez przedstawienie istotnej funkcji, jaką wszystkie te gatunki spełniają w środowisku, rozwijanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy przyrodniczej przez dzieci i młodzież na podstawie różnych źródeł oraz kształtowanie umiejętności plastycznych. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. W odpowiedzi na nasz apel napłynęło 80 ciekawych i barwnych prac toteż jury w składzie koordynator projektu wraz z członkami zarządu Fundacji oraz przyrodnikiem stanęli przed trudnym wyborem najlepszych prac. Komisja brała jako kryteria: zaangażowanie dzieci, zgodność z tematyką, pomysłowość, estetykę pracy. Ostatecznie wybrano 15 prac, które nadesłały:
  1. Szkoła Podstawowa nr 11  im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Mysłowicach – ul. Laryska 101,
  2. Przedszkole Miejskie nr 37 w Olsztynie – ul. Pana Tadeusza 12A,
  3. Samorządowe Przedszkole nr 49 im. Wróbelka Elemelka w Krakowie – ul. Nad Potokiem 6,
  4. Przedszkole nr 1 w Świerklanach – ul. Boryńska 6,
  5. Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu – ul. Sokola 8,
  6. Szkoła Podstawowa nr 15 im. ppor. Emilii Gierczak w Postominie,
  7. Przedszkole w Pogwizdowie – ul. Kościelna 21,
  8. Szkoła Podstawowa nr 15 w Tarnowskich Górach – ul. Litewska 6,
  9. Pracownia Plastyczno-Ceramiczna Złocienieckiego Ośrodka Kultury w Złocieńcu – ul. 3-go Pułku Piechoty 2,
  10. Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Porębie Radlnej – Poręba Radlna 119,
  11. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Biesalu – Biesal 59,
  12. Szkoła Podstawowa nr 29 im. J. Liszewskiego w Olsztynie – ul. Iwaszkiewicza 44,
  13. Przedszkole Publiczne w Hecznarowicach – ul. Stawowa 8,
  14. Szkoła Podstawowa nr 47 z Oddziałami Integracyjnymi przy ZSP nr 3 w Katowicach – ul. Grzegorzka 4,
  15. Szkoła Podstawowa w Żelaznej Górze – Żelazna Góra 41

Fot. Pracownia Plastyczno-Ceramiczna w Złocieńcu
Fot. Bobry - praca plastyczna wykonana przez dzieci z Przedszkola nr 49 w Krakowie
Fot. Wilki - Pracownia Plastyczno-Ceramiczna w Złocieńcu

Nagrody dla laureatów konkursu to aparaty fotograficzne i zestawy publikacji o tematyce przyrodniczej oraz dyplomy.

Udział w konkursie „Dzień z bobrem, wydrą i wilkiem” realizowanym przez Fundację, był dla dzieci i młodzieży radością, zabawą i możliwością zgłębienia wiedzy o wydrze, bobrze i wilku. Laureatom konkursu gratulujemy.

Więcej informacji na stronie www.wspolistnienie.eco.pl

Termin: 2011-04-30
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski