Sprawozdanie "Piękna nasza Polska cała"

Film dodał(a) Anna Skrzypczyk

Sprawozdanie z realizacji Międzynarodowego Projektu „Piękna nasza Polska cała”.

Projekt był realizowany w Miejskim Przedszkolu nr 25 „Słoneczny Zakątek” w Bytomiu.

Poszczególne zadania zostały zrealizowane w 6 grupach przez wszystkie nauczycielki.

Z projektu zrealizowałyśmy 12 zadań.

Udostępniony filmik dla Państwa przedstawia realizację zadań 1,3,4,5,6,7,19.

ZADANIE 1

Nauka hymnu w każdej grupie. Zaśpiewanie hymnu 9 listopada o godz. 11:11 na uroczystym Apelu.

ZADANIE 3,4,5,6,9,19

Uroczysty Apel 9 listopada 2018 r. Na ten dzień długo się przygotowywaliśmy realizując zadania 4,5,6,9. Nauka piosenek „Myślimy o Polsce” Monika Rusek, „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Nauka tańca ludowego „Przepióreczka” „Brzuchaty”. Nauka wiersza „Katechizmu polskiego dziecka” W. Bełza, zapoznanie z legendą „Lech, Czech i Rus” autor nieznany, wiersz „Orzeł Biały” A.Kucharczyk. Nauka zabawy ludowej „Mam chusteczkę haftowaną”, „Czyżyk”. Zadania zostały zrealizowane w poszczególnych grupach. Natomiast w dzień uroczystego Apelu grupy wymieniały się posiadaną wiedzą i umiejętnościami. W tym dniu również odbył się turniej wiedzy patriotycznej (zadanie 19)

ZADANIE 7

Przygotowanie kącika „Piękna nasza Polska cała” na korytarzy placówki. Kącik przedstawiony został w filmiku.

ZADANIE 12

Wizyta dzieci na pocztę. Zakupienie pocztówki z widokiem na Bytom. Następnie w przedszkolu wypisanie pocztówki i wysłanie pod wskazany adres. W trakcie wypisywania nagraliśmy filmik z pozdrowieniami.

ZADANIE 14

Ogłoszenie konkursu oraz przedstawienie regulaminu. Zbieranie prac, ocena przez jury i ogłoszenie wyników. Dołączam regulamin przygotowany przez nauczyciela odpowiedzialnego za to zadanie: mgr Jadwigę Tomalkę.

ZADANIE 15

Zadanie przygotowane wraz z zaangażowaniem rodziców. Przebrania miały być w barwach narodowych bądź strój ludowy.

ZADANIE 16

Na ogródku przedszkolnym zasadziliśmy drzewo wierzbę japońską.

ZADANIE 20

Zawody zostały zrealizowane dla wszystkich grup. Dzieci realizowały się w kategoriach wiekowych. Każda grupa wiekowa w 2 kategoriach. Jedna kategoria była realizowana przez wszystkie grupy. W załączniku został przedstawiony scenariusz spartakiady zimowej.

od Anna Skrzypczyk

do Anna Skrzypczyk